Chcete získať trvalý prístup ku všetkým informáciám a využívať aj veľa ďalších výhod? Staňte sa členom AŠKOS . Zaregistrujte sa

Správy

Všetky informácie na jednom mieste a prehľadne sprístupnené.

Tu pre Vás pravidelne publikujeme články písané odborníkmi v obore na dôležité a aktuálne témy, ktorá Vás zaujímajú. Nezabúdame ani na problémy, o ktorých sa často diskutuje alebo v nich máte určité nejasnosti.

Zároveň sme tu vytvorili bezpečný interný priestor pre členov AŠKOS, kde hľadáme riešia problémov, ktorým je potrebné sa venovať v uzavretej členskej skupine bez prítomnosti širokej verejnosti.

Pod článkami nájdete priestor na otázky, ktoré monitorujú naši odborníci. Ak niečo potrebujete ozrejmiť, neváhajte sa opýtať.

Valné zhromaždenie - Vaša účasť je dôležitá

137 | piatok, 9. augusta 2019

Pozývame Vás na zasadnutie Valného zhromaždenia Prvej Asociácie školského stravovania I. AŠKOS. Vaša účasť je  dôležitá z dôvodu schvaľovania základných dokumentov I. AŠKOS.

Viac informácií

Máme pre Vás aktualizovanú verziu Dokumentácie - vzor VZN

147 | štvrtok, 8. augusta 2019

Vážení členovia,

dovoľujeme si Vám oznámiť, že v súvislosti S Dokumentáciou I. AŠKOS a jej bónusovými prílohami vstúpilo do platnosti ustanovenie § 142a zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) v znení neskorších predpisov.

Viac informácií

Pedagogicko-organizačné pokyny MŠVV a Š SR na školský rok 2019-2020

222 | pondelok, 22. júla 2019

Viete ako upravujú školské stravovanie Pedagogicko-organizačné pokyny MŠVV a Š SR na školský rok 2019-2020 ale  najmä spoluprácu riaditeľa školy s vedúcou zariadenia školského stravovania ?

Viac informácií

AJ VARENIE VO VEĽKOM JE TVORIVOU PRÁCOU

294 | utorok, 2. júla 2019

Ku svojej práci pristupujem tak, že rovnako varím na svojom pracovisku ako aj pre svoju rodinu.

Na svoju prácu som hrdá, vážim si ju ako aj kolektív našej školskej jedálne.

Viac informácií

PRIPRAVTE SA NA SEPTEMBER!

329 | utorok, 2. júla 2019

Všetko čo potrebujete vedieť o aplikácii a o dotáciach nájdete prehľadne a na jednom mieste v 26 stranovej dokumentácii Prvej asociácie školského stravovania pripravenej pod názvom Aplikácia dotácií podľa zákona č. 544/2010 Z. Z. v školskom stravovaní pre riaditeľky & vedúce zariadení školského stravovania (odporúčaný postup).

Nájdete tam nielen odporúčanú postupnosť krokov (časové rozpätie príprav), ale aj právny základ, účel a rozsah poskytovania dotácií, podmienky poskytovania dotácií a termíny predkladania žiadostí, použitie dotácií, aplikácia dotácií v školskej jedálni podľa časovej osi a rôzne praktické prílohy.

Viac informácií

ZMENA V AŠKOS

160 | nedeľa, 30. júna 2019

Vážení členovia I. AŠKOS,dovoľujeme si Vás informovať, že Mgr. Oľga Koklesová, prezidentka Prvej asociácie školského stravovania na zasadnutí  Prezídia I. AŠKOS dňa 24. júna 2019 odstúpila zo svojej funkcie zo zdravotných dôvodov.  Výkon jej funkcie končí dňom 30. 06. 2019.

Viac informácií

BLAHOŽELANIE Z ČESKEJ REPUBLIKY

135 | streda, 12. júna 2019

PRVÁ ASOCIÁCIA ŠKOLSKÉHO STRAVOVANIA sa dnešným dňom môže právom hrdiť počtom členov 1000! Ďakujeme Vám všetkým a tešíme sa ako naša komunita rastie. A čo je najdôležitejšie, silnie aj jej hlas!!

Vedeli ste, že v Českej republike pracuje už viac rokov Asociace společného stravování, ktorá pomáha českým školským jedálniam a ich zamestnancom? Dnes sme od nich obdržali krásne blahoželanie:   

Viac informácií

VEREJNÉ OBSTARÁVANIE - INFORMÁCIE A PRAKTICKÉ RADY

252 | streda, 12. júna 2019

Tím expertov

Je verejne obstarávanie komplikácií pri Vašej práci?

Získajte potrebné informácie a praktické rady, ktoré Vám s týmto pomôžu.

Viac informácií

POŽIADALI STE NÁS, SĽÚBILI SME, PLNÍME!

1130 | utorok, 21. mája 2019

Prinášame Vám 26 stranovú Dokumentáciu AŠKOS pod názvom Aplikácia dotácií podľa zákona č. 544/2010 Z. z. v školskom stravovaní pre riaditeľky & vedúce zariadení školského stravovania (odporúčaný postup). A ako bonus 10 dôležitých príloh s komentárom, ktoré môžete rovno použiť v praxi.

Viac informácií

DOTÁCIA NA PODPORU VÝCHOVY K STRAVOVACÍM NÁVYKOM DIEŤAŤA A DIÉTNE STRAVOVANIE

445 | pondelok, 20. mája 2019

Tím expertov

Zoznámte sa s podmienkami a nárokmi poskytnutie dotácie pre deti, ktoré vyžadujú diétne stravovanie.

Viac informácií

Prihlásenie

Zabudli ste svoje heslo?

Nie ste u nás prihlásenie?

Registrácia

  • prístup do neverejnej časti webu
  • možnosť sťahovania dokumentov
  • možnosť prispievať do diskusií k odborným článkom
  • zľavy pre členov na rôzne akcie a vybrané produkty
Registrácia >