Chcete získať trvalý prístup ku všetkým informáciám a využívať aj veľa ďalších výhod? Staňte sa členom 1.AŠKOS . Zaregistrujte sa

Prvé rokovanie I. AŠKOS s Branislavom Gröhlingom ministrom školstva Slovenskej republiky

streda, 15. júla 2020
4888

Dňa 14.07.2020 sa uskutočnilo rokovanie I. AŠKOS s ministrom školstva Branislavom Gröhlingom za prítomnosti prizvaných hostí z výboru pre vzdelávanie, vedu a šport NR SR.

Témou rokovania boli iniciatívne návrhy I. AŠKOS v oblasti podpory a rozvoja školského stravovania a partnerská spolupráca v presadzovaní strategických cieľov pre skvalitnenie výživy detí a žiakov v školách.

Pán minister bol informovaný o činnosti, aktivitách a o cieľoch I. AŠKOS. Z oboch strán boli vyjadrené zhodné názory v požiadavke skvalitnenia financovania školského stravovania a v nevyhnutnosti prechodu originálnych kompetencií v školstve v plnom rozsahu pod rezort školstva. Túto požiadavku I.AŠKOS zasiela písomne aj na Úrad vlády Slovenskej republiky.

Podľa vyjadrenia ministra školstva išlo o prvé kontaktné rokovanie so zástupcami I. AŠKOS a ďalšie rokovanie navrhol na jeseň v tomto roku.

Ciele, návrhy a riešenia I. AŠKOS boli v písomnej podobe odovzdané ministrovi školstva a pre Vašu informáciu tento materiál zverejňujeme aj pre Vás.

 

<a href='https://www.freepik.com/free-photos-vectors/business'>Business photo created by yanalya - www.freepik.com</a>

 

Vaša 

Partneri

biele-logo biele-logo

Prihlásenie

Zabudli ste svoje heslo?

Nie ste u nás prihlásený/á?

Zaregistrujte sa

  • prístup do neverejnej časti webu
  • možnosť sťahovania dokumentov
  • možnosť prispievať do diskusií k odborným článkom
  • zľavy pre členov na rôzne akcie a vybrané produkty
Registrácia >