Máme pre Vás novú pracovnú ponuku

Hľadáte prácu v kuchyni alebo školskej jedálni? 

Pozrite sa do našej ponuky v sekcii Kariéra.

Aktuálne ponúkame 9 pracovných miest,

prácu si hľadá 1

Chcete získať trvalý prístup ku všetkým informáciám a využívať aj veľa ďalších výhod? Staňte sa členom 1.AŠKOS . Zaregistrujte sa

Marta Hlavatá: „Niekedy deti ovplyvní aj to, či sa pani kuchárky usmejú.“

piatok, 1. júla 2022
Obrázok1

Vážení zamestnanci školského stravovania na Slovensku,

prinášame vám veľmi smutnú správu o úmrtí pani Martušky Hlavatej, mimoriadnej osobnosti slovenského školského stravovania, v ktorom bola aktívna viac ako 50 rokov.

 

Pani Marta Hlavatá bola veľkým prínosom pre školské stravovanie na Slovensku po profesionálnej stránke a zároveň bol neprehliadnuteľný jej ľudský rozmer. Mali sme ju možnosť stretnúť na rôznych podujatiach, prednáškach a aktivitách organizovaných najmä ministerstvom školstva. Ako členka pracovnej skupiny pri ministerstve školstva SR  sa už v 80-tych  rokoch podieľala na vypracovaní prvých Materiálno-spotrebných noriem a receptúr, ktoré sa na základe nových vedeckých poznatkov v oblasti zdravej výživy, nových druhov potravín na trhu, ale i rôznych zmien spoločenského života pravidelne dopĺňajú a aktualizujú až do dnešných dní. Pani Martuška Hlavatá pôsobila aj ako metodička pre školské stravovanie v Bratislave v mestskej časti Ružinov a venovala sa aj publikačnej činnosti.

 

Za svoju kvalitnú a rozsiahlu odbornú činnosť v oblasti školského stravovania prevzala pani Marta Hlavatá aj viaceré ocenenia. Za všetky spomenieme ocenenie na Medzinárodnej konferencii k 70.výročiu školského stravovania v roku 2015 v Prahe v kategórii vybraných osobností, ktoré predstavovali veľký prínos v rozvoji a skvalitnení školského stravovania v SR a ČR.

 

Tento jej náhly odchod spôsobil, že nám bude veľmi chýbať po všetkých stránkach, profesionálnej,  kamarátskej, kolegiálnej, a hlavne po tej ľudskej stránke.

 

Martuška, bolo nám cťou Ťa spoznať a spolupracovať s Tebou.

 

Česť Tvojej pamiatke.

 

Vaša

 

 

Partneri

biele-logo biele-logo

Prihlásenie

Zabudli ste svoje heslo?

Nie ste u nás prihlásený/á?

Zaregistrujte sa

  • prístup do neverejnej časti webu
  • možnosť sťahovania dokumentov
  • možnosť prispievať do diskusií k odborným článkom
  • zľavy pre členov na rôzne akcie a vybrané produkty
Registrácia >