Chcete získať trvalý prístup ku všetkým informáciám a využívať aj veľa ďalších výhod? Staňte sa členom AŠKOS . Zaregistrujte sa

Do nového roka 2021 spoločne s 1.AŠKOS

pondelok, 4. januára 2021
pf 2021

Vážené členky a členovia 1.AŠKOS,

takto pred rokom nikto z náš netušil, aký nepredstaviteľný rok máme pred sebou. Teraz už vieme, že hlavne „vďaka“ Corone bol veľmi zvláštny a mimoriadne náročný, a na socializáciu a ľudské kontakty či objatia veľmi chudobný, a preto aj veľmi ťažký.

Teraz stojíme na začiatku ďalšieho kalendárneho roka, nového roka 2021, a nikto z nás netuší, čo pre nás pripravil, ani čo nás v ňom čaká. Všetci veríme, že bude lepší, zdravší, na ľudské stretnutia a srdečné objatia bohatší. Všetci čakáme, že nás oslobodí od rúšok, neustálych obmedzení a permanentného striedania nových pravidiel.

Za 1.AŠKOS Vás chcem ubezpečiť, že nech už bude prichádzajúci rok akýkoľvek, naša Asociácia bude pri Vás stáť, spolu s Vami riešiť každú novú situáciu, problém, zmenu legislatívy, alebo zaužívaných a už osvedčených pravidiel.

Podľa dostupných faktov nás v tomto roku (od 1.augusta 2021) čaká výrazná zmena v školskom stravovaní súvisiaca s poskytovaním dotácie na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa, tzv. „rušenie obedov zadarmo“. Vyzerá to byť nezvratné napriek všetkým snahám 1.AŠKOS o zachovanie predmetnej dotácie. Aj keď sa v priebehu predchádzajúceho kalendárneho roka 1.AŠKOS niekoľkokrát obrátila na kompetentných oficiálnymi listami so žiadosťou o rokovanie a o zachovanie plošne poskytovaných dotácií na stravu - ministra PSVR SR Milana Krajniaka, predsedu NR SR Borisa Kollára a na ministra rezortu školstva Branislava Gröhlinga, politické rozhodnutie sme zvrátiť nedokázali, ale účinnosť zmeny bola posunutá až na nový školský rok. S vysokou pravdepodobnosťou rušenie obedov zadarmo už nevieme zastaviť, ale určite Vám, naším členom 1.AŠKOS, vieme pomôcť sa na túto zmenu dobre a včas pripraviť tým, že zabezpečíme pre Vás odborné semináre, prípadne webináre, ktorých obsahom bude práve realizácia týchto zmien v praxi.

Rada by som Vás informovala aj o tom, že 1.AŠKOS nepoľavuje v úsilí skvalitniť podmienky zamestnancom ZŠS pri realizácii Školského programu v praxi a opätovne oslovila v tejto veci ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jána Mičovského a ministra rezortu školstva  Branislava  Gröhlinga. V tejto súvislosti sme požiadali ministrov oboch rezortov o ďalšie rokovanie kompetentných zástupcov za účasti 1.AŠKOS, tentokrát k presadzovaniu finančnej kompenzácie pre zamestnancov ZŠS za výkony pri realizácii ŠP v praxi. Od predmetného rokovania zároveň očakávame aj nevyhnutné nastavenie takých pravidiel pri realizácii ŠP, aby mohol pokračovať aj naďalej, a aby zdravé stravovacie návyky detí v školách zostali neohrozené aj pre budúce školské roky.

V Prezídiu 1.AŠKOS v súčasnosti finalizujeme dokument Plán činností a aktivít na rok 2021 a verte, že pripravujeme veľmi zaujímavé aktivity v spolupráci s našimi partnermi, ako napr. živé varenie pre našich členov, rekvalifikačné kurzy pre kuchárky a mnohé iné. Stále pritom platí, že veľmi uvítame, ak nám pomôžete naplniť Vaše očakávania tým, že nám zašlete na info@askos.sk svoje návrhy, podnety, prípadne námety na aktivity, ktoré od 1.AŠKOS v roku 2021 očakávate. 

Vážené členky a členovia 1.AŠKOS, jednou z najdôležitejších úloh našej Asociácie je svojou činnosťou a aktivitami zabezpečiť školskému stravovaniu a jeho zamestnancom dôstojné miesto v našej spoločnosti, ktoré si nepochybne zaslúži a určite aj dosiahne, pretože spločne to určite zvládneme :)

A na záver prajem z celého srdca všetkým Vám, po všetkých stránkach zdravší a úspešnejší Nový rok, pričom si dovolím dať do pozornosti výrok nepochybne veľmi múdreho človeka :  

„Nie nový rok má byť lepší, ale človek“

 

PF 2021

 

Marika Tejiščáková, prezidentka 1.AŠKOS

 

Partneri

Prihlásenie

Zabudli ste svoje heslo?

Nie ste u nás prihlásený/á?

Zaregistrujte sa

  • prístup do neverejnej časti webu
  • možnosť sťahovania dokumentov
  • možnosť prispievať do diskusií k odborným článkom
  • zľavy pre členov na rôzne akcie a vybrané produkty
Registrácia >