Chcete získať trvalý prístup ku všetkým informáciám a využívať aj veľa ďalších výhod? Staňte sa členom AŠKOS . Zaregistrujte sa

ČO TREBA VEDIEŤ O SERVISNEJ ÚDRŽBE VARNÝCH TECHNOLÓGIÍ?

pondelok, 10. augusta 2020
gh

Slovenský výrobca radí...

Blíži sa začiatok školského roka a školské jedálne potrebujú mať kuchynské spotrebiče vo výbornom stave. Tým, že sa spotrebiče dlhšie nepoužívali (prázdniny, COVID-19), je potrebné skontrolovať ich stav. Aké úkony vykonávajú servisní technici, a ako to vplýva na bezpečnosť pri práci, na životnosť spotrebičov, na úsporu energií či na samotnú kvalitu pripravovaných pokrmov?

Profesionálne kuchynské spotrebiče, ktoré sú určené do gastro zariadení, sa výrazne líšia od domácich kuchynských spotrebičov. Potrebujeme na nich pripraviť  väčšie množstvo jedál a to veľmi často. Musia byť vyhotovené z extra odolného nerezového materiálu a ich súčasťou musia byť aj kvalitné komponenty (riadiaca jednotka, ohrevný systém, súčiastky...).

Aby tieto profi spotrebiče dokázali bez problémov fungovať na daný účel dlhé roky, je potrebné im zabezpečiť odbornú servisnú prehliadku resp. údržbu, a to minimálne 1-2x ročne. Takýto úkon by mal vykonávať autorizovaný servisný technik danej značky. Ročná revízna kontrola NIE JE servisná prehliadka ani údržba. Uveďme si to na príklade.


Aké činnosti vykonáva autorizovaný servisný technik na servisnej prehliadke / údržbe?


VARNÉ KOTLE:

  • odvápnenie - na Slovensku máme na väčšine miest veľmi tvrdú vodu, ktorá spôsobuje tvorbu vodného kameňa. Vo vnútornom plášti varného kotla sa tvorí vodný kameň veľmi rýchlo, až v takom množstve, že do dvoch rokov od zakúpenia môže bez servisnej údržby zanechať fatálne následky na spotrebiči. Pri varení môžeme pozorovať slabší výkon, pretože ohrev(varenie) trvá dlhšie. Pri servisnej údržbe technik dôkladne prečisťuje - odvápňuje varný kotol.
  • meranie tlaku plynu a spalín... Zobrazenie celého článku (https://gastrohaal.sk/udalosti/2020-07-23/servisna-udrzba-gastro-zariadeni)

Partneri

Prihlásenie

Zabudli ste svoje heslo?

Nie ste u nás prihlásený/á?

Zaregistrujte sa

  • prístup do neverejnej časti webu
  • možnosť sťahovania dokumentov
  • možnosť prispievať do diskusií k odborným článkom
  • zľavy pre členov na rôzne akcie a vybrané produkty
Registrácia >