Chcete získať trvalý prístup ku všetkým informáciám a využívať aj veľa ďalších výhod? Staňte sa členom 1.AŠKOS . Zaregistrujte sa

Ako vedúca školskej jedálne sa snažím dobre reprezentovať našu prácu

štvrtok, 17. júna 2021
foto 2 (1)

Vážené členky a členovia 1.AŠKOS, aby ste lepšie spoznali svojich zástupcov, ktorí v našej Asociácii obhajujú Vaše záujmy, budeme Vám ich postupne predstavovať v krátkych medailónikoch. Začíname Trenčianskym krajom.

 

„Dať sa dohromady, je začiatok. Vydržať pohromade, je pokrok. Spolupracovať, je úspech.“

(Henry Ford)

 

Toto je motto odbornej zástupkyne 1.AŠKOS za Trenčiansky kraj - Slávky Jágrikovej.

 

Slávka pracuje ako vedúca školskej jedálne a zároveň v roku 2019 bola Valným zhromaždením našej Asociácie zvolená za odborného zástupcu Trenčianskeho kraja.

 

Slávka o sebe hovorí: "Ako vedúca školskej jedálne sa snažím dobre reprezentovať našu prácu. Moja predstava o mojom novom zamestnaní, keď som nastupovala ako vedúca školskej jedálne bola úplne iná, aká bola skutočnosť v praxi. Za pár dní nová vedúca ŠJ príde na to, že sa od nej žiada v jednej pracovnej pozícii, aby bola odborníčka na výživu, odborárka za zamestnancov, verejná obstarávateľka, právnička, účtovníčka, projektantka, atď.,atď. Vedúca ŠJ prichádza na to, že je nútená nonstop hľadať informácie od kolegýň z iných školských stravovacích prevádzok, od kuchárok, od metodičiek, od iných organizácií a pod. Nakoniec ju to tak vtiahne do diania v školskom stravovaní až si uvedomí, že jej práca sa stáva srdcovou záležitosťou, až poslaním."

 

A práve preto Slávka vstúpila do 1.AŠKOS a rozhodla sa aktívne pomôcť s tým, čo jej samotnej na začiatku najviac chýbalo. "1. AŠKOS pre mňa znamená organizáciu, ktorá je nezávislá, háji záujmy a pomáha členom okrem iného aj pravidele získavať informácie v oblasti školského stravovania. Ako odborná zástupkyňa za Trenčiansky kraj svojim členkám pomáham dostať sa k informáciám, ktoré potrebujú, prípadne poradím s problémami, ktoré ich práve trápia."

 

Ak ste členom našej Asociácie z Trenčianskeho kraja a potrebujete pomoc, obráťte sa s dôverou na Slávku, rada Vám poradí a pomôže (e-mail: jagrikova@askos.sk).

Zároveň Vám poskytujeme link na školskú jedáleň, ktorú riadi Slávka Jágriková.

 

A čo hovoria o Slávke kolegyne a ďalšie členky z Trenčianskeho kraja?

 

"V 1. AŠKOS som členkou od jeho založenia ako vedúca ŠJ. Cením si pomoc v podobe zrozumiteľného vysvetlenia nových predpisov, vyhlášok, a rôznych zmien ...

S našim odborným zástupcom v 1.AŠKOS Slávkou Jágrikovou som v každodennom kontakte, teda spolu riešime akúkoľvek problematiku stravovania. Pokiaľ mi nie je niečo jasné, promptne reaguje, prípadne informácie overí a posúva ďalej. Čo sa týka mojej práce, je to človek, na ktorého sa môžem kedykoľvek obrátiť a spoľahnúť".

Erika Paliesková

 

"V 1. AŠKOS som od 10/2018, prihlásená som ako vedúca ŠJ.

Najviac si cením informácie, ktoré sa týkajú školskej jedálne, informácie o platnej legislatíve, informácie o dotáciách....

Ak mám problém alebo mi nie je niečo jasné a zavolám Slávke, tak vždy je ochotná mi pomôcť. Nemá problém si nájsť čas aj na osobné stretnutie, keď je to potrebné. Vždy rada a ochotne pomôže. Som rada, že ju tu máme".

Martina Urbanová

 

"Slávka Jágriková je vedúcou školskej jedálne pri základnej škole. Svoju prácu vykonáva zodpovedne a venuje sa jej nielen v zamestnaní, ale aj v čase svojho voľna. Fotografie pripravených jedál denne zverejňuje na internetovej stránke, často aj s technologickým postupom. Spolupracuje s rodičmi žiakov i so samotnými žiakmi a formou dotazníkov zisťuje aké jedlá stravníkom chutia a aké zmeny by privítali. Vždy je ochotná pomôcť pri príprave porád a seminárov i pri odskúšavaní nových receptúr. V kolektíve ostatných vedúcich v kraji je veľmi obľúbená a je odbornou zástupkyňou pre Trenčiansky kraj v 1. AŠKOS, a takisto v OZ PŠaV."

Mgr. Marta Sršňová

 

 

Vaša

 

Partneri

biele-logo biele-logo

Prihlásenie

Zabudli ste svoje heslo?

Nie ste u nás prihlásený/á?

Zaregistrujte sa

  • prístup do neverejnej časti webu
  • možnosť sťahovania dokumentov
  • možnosť prispievať do diskusií k odborným článkom
  • zľavy pre členov na rôzne akcie a vybrané produkty
Registrácia >