Chcete získať trvalý prístup ku všetkým informáciám a využívať aj veľa ďalších výhod? Staňte sa členom AŠKOS . Zaregistrujte sa

Ako si vybrať výkonnú škrabku na zemiaky?

streda, 24. novembra 2021
skrabka2

Škrabka na zemiaky vám môže mimoriadne uľahčiť prácu už pri 50 a viac stravníkoch.

Stačí si vybrať tú správnu veľkosť a správnu značku. O značke hovoríme preto, lebo s každou škrabkou zemiakov sa pracuje v kuchyni inak, hoci sa zdá na prvý pohľad, že sú rovnaké.

Spôsob škrabania zemiakov, následné čistenie bubna, náročnosť manipulácie, servis či práve komponenty môžu byť tie, ktoré sa líšia od seba pri rôznych modeloch škrabiek. Tieto rozdiely vám však môžu výrazne ušetriť prácu, čas a financie.

 

Koľko kilogramov potrebujete naraz očistiť?

Ak si vyberáte škrabku na zemiaky, v prvom kroku je pre vás dôležité zhodnotiť, koľko kilogramov  zemiakov potrebujete najčastejšie naraz očistiť.

My v Gastro-Haal sme vyvinuli 2 veľkosti škrabiek, ŠKZ-25 je určená pre čistenie zemiakov v objeme od 20-30kg zemiakov naraz, a menší model škrabky ŠKZ-15 je určený pre 8-15kg zemiakov naraz.

 

Prečo je dôležitá kapacita, a čo je princípom procesu čistenia?

Ak by ste do väčšej škrabky ŠKZ-25 nasypali 10 alebo 12kg zemiakov, tak by škrabka neočistila zemiaky s požadovaným výsledkom, pretože je kapacitne príliš veľká na tento objem a zemiaky by v nej lietali. Skutočný efekt dokonalého čistenia dosiahnete práve vtedy, ak sú zemiaky zaťažené vlastnou váhou a čistia sa v škrabke určenej na túto váhu / kapacitu.

 

V čom spočíva výhoda škrabiek zemiakov od slovenského výrobcu Gastro-Haal?

- nerezová konštrukcia s dlhou životnosťou a odolnosťou

- čistiaci tanier má 3x viac použitého materiálu ako štandardne, a je špeciálne tvarovaný aby dosahoval lepšie výsledky škrabania / čistenia

- servis je jednoduchý, lacný a nie je potrebné ho často vykonávať

- čistenie a údržba pre kuchárov je omnoho jednoduchšia a navyše je škrabka vybavená troma tryskami, ktoré súbežne oplachujú nielen zemiaky, ale aj bubon

- škrabanie / čistenie prebieha bez veľkých strát, a v porovnaní s inými škrabkami ušetríte na spotrebe zemiakov až 1kg na cyklus.

- za 2-3 min. škrabka očistí 400-500kg zemiakov

Ako sa škrabka používa, čo v nej okrem zemiakov dokážete očistiť, aké má príslušenstvo, a čo je v kuchyni potrebné pre zapojenie si môžete prečítať v celom článku tu:

https://gastrohaal.sk/udalosti/2021-10-15/ako-si-vybrat-vykonnu-skrabku-na-zemiaky

 

BONUS PRE ČLENOV 1. AŠKOS:

  • 10% zľava na škrabky zemiakov
  • Príslušenstvo Lapač odpadu v hodnote 228,-eur ku škrabke ZADARMO.

 

*Platné od 15.11.2021 do 31.01.2022

AKO UPLATNIŤ ZĽAVU:

Napíšte na gastro@gastrohaal.sk a vyžiadajte si cenovú ponuku s uvedením kódu: AŠKOS10

 

Partneri

Prihlásenie

Zabudli ste svoje heslo?

Nie ste u nás prihlásený/á?

Zaregistrujte sa

  • prístup do neverejnej časti webu
  • možnosť sťahovania dokumentov
  • možnosť prispievať do diskusií k odborným článkom
  • zľavy pre členov na rôzne akcie a vybrané produkty
Registrácia >