Máme pre Vás novú pracovnú ponuku

Hľadáte prácu v kuchyni alebo školskej jedálni? 

Pozrite sa do našej ponuky v sekcii Kariéra.

Aktuálne ponúkame 9 pracovných miest.

Chcete získať trvalý prístup ku všetkým informáciám a využívať aj veľa ďalších výhod? Staňte sa členom 1.AŠKOS . Zaregistrujte sa

Dodržiavanie MSN

Dodržiavanie MSN

členka 1.AŠKOS  |   11.10.2024

Dobrý deň,

prosím o radu... od septembra mám novú hlavnú kuchárku. Vyučenú, s praxou v šj v BA. Ako sa ukázalo po mesiaci a pol robí "chyby" profesionálne. Robí ich aj napriek mojim upozorneniam a aj opätovnému školeniu z HCCP. Spočíva to v tom, že nedodržiava technologické postupy pri príprave pokrmov. Má k dispozícii normy v knižnej podobe, ak robíme niečo nové tak ich má vytlačené jednotlivo. Napr. je v poriadku, keď do špenátového prívarku nedá vajcia, keď tam patria? /aj napriek upozorneniu/, keď zemiaky na granadiersky pochod uvarí ošúpané, nakrájané na kocky? /zase som ju na to upozornila/, že si deň dopredu nakrája mäso na porcie? /napriek môjmu zákazu/, že odmieta ošúpať šampiňóny do krémovej polievky? /školili nás,že všetky šupky sa v šj majú odstrániť, môžu na nich aj napriek umytiu zostať patogény/, že prírodný rezeň upečie v konvektomate? atď... Všetky rozhovory aj upozornenia odmieta a tvrdí, že ona variť vie... Aké by som mala zaujať stanovisko? Čo môžem použiť na nápravu ... Ďakujem pekne za odpoveď.

Zareagovať na komentár >

Partneri

biele-logo biele-logo

Prihlásenie

Zabudli ste svoje heslo?

Nie ste u nás prihlásený/á?

Zaregistrujte sa

  • prístup do neverejnej časti webu
  • možnosť sťahovania dokumentov
  • možnosť prispievať do diskusií k odborným článkom
  • zľavy pre členov na rôzne akcie a vybrané produkty
Registrácia >