Chcete získať trvalý prístup ku všetkým informáciám a využívať aj veľa ďalších výhod? Staňte sa členom 1.AŠKOS . Zaregistrujte sa

Nárok na stravu zamestnanci

Nárok na stravu zamestnanci

Anna/Prešovský  |   5.12.2022

Dobrý deň, vedeli by ste mi pomôcť ohľadom nároku na stravu u zamestnancov? Zákonník práce hovorí, že zamestnanec má nárok na stravu po odpracovaní viac ako 4 hodín. Ak pracuje menej, nárok na stravu nemá. V škole máme zamestnancov, ktorí majú úväzok 4 hodiny - tí sa v jedálni nestravujú. Čo ale so zamestnancami, ktorí majú úväzok 7,5 hodiny + 0,5 hodiny obed a v nejaký deň, kvôli návšteve u lekára odrobia 4 hodiny a 5 minút (príklad je len ilustračný), má nárok na obed, alebo nie? Nevieme sa zhodnúť, kedy môžem na zamestnanca vykázať obed a kedy nie, hlavne kvôli presunu režijných nákladov za zamestnanca. Stáva sa, že sa totiž zamestnanec neodhlási, pretože "veď sa vrátim späť" alebo "nemyslel som si, že mi to bude toľko trvať", ale ono sa stane, že neodrobí v ten deň 4 hodiny, ale len 3 hodiny a 45 minút a pod. a obed zapísaný má. Stačí, aby odrobil 4 hodiny a 5 minút, alebo nie? V škole máme čipový systém, takže vieme presne určiť, kedy zamestnanec do práce prišiel doslova na sekundy.
Zareagovať na komentár >

Partneri

biele-logo biele-logo

Prihlásenie

Zabudli ste svoje heslo?

Nie ste u nás prihlásený/á?

Zaregistrujte sa

  • prístup do neverejnej časti webu
  • možnosť sťahovania dokumentov
  • možnosť prispievať do diskusií k odborným článkom
  • zľavy pre členov na rôzne akcie a vybrané produkty
Registrácia >