Chcete získať trvalý prístup ku všetkým informáciám a využívať aj veľa ďalších výhod? Staňte sa členom 1.AŠKOS . Zaregistrujte sa

Neakceptovateľné požiadavky rodičov na stravovanie detí v MŠ

Neakceptovateľné požiadavky rodičov na stravovanie detí v MŠ

Anna/Prešovský  |   2.11.2022

Dobrý deň, v škôlke máme viacero detí, ktoré proste vymýšľajú - chlebík chcú len suchý, mäso len ak tam nie je omáčka, zemiaky bez čohokoľvek. Je nám úplne jasné, že dieťa ma dostať na tanieri všetko, čo je v jedálnom lístku - chlebík aj s nátierkou, hlavné jedlo celé ako je napísané - no vyhoveli sme rodičom. Avšak mojím kuchárkam došla trpezlivosť, pretože namiesto toho, aby hoc aj suchý chlebík zjedli, rozmrvia ho na tanieri na guličky a nezjedia ho, hlavného jedla sa aj tak ani len nedotknú. Tak sme jeden deň proste celý tento proces stopli, pretože človek vyhovie a aj tak je všetko v pomyjach, či komposteri, tak dostávajú všetko čo majú mať. A tu prišiel problém - začali sa sťažovať rodičia, že nedávame deťom najesť celý deň, sú hladné a oni za to platia a tak musia doma znova dieťaťu navariť.. Pritom to nie je tak, že by sme deťom nič nedali, pretože dáme, oni to len nechcú zjesť, Došli mi akékoľvek argumenty, prečo je dôležité, aby deti v rámci školského stravovania sa musia naučiť jesť hoc aj to, na čo nie sú zvyknuté. Moja otázka ale znie, môžu sa vôbec sťažovať na takúto vec? Jedna pani to chcela dokonca riešiť na sociálke, čo je podľa mňa až scestné. Máme sa báť?
Zareagovať na komentár >

Partneri

biele-logo biele-logo

Prihlásenie

Zabudli ste svoje heslo?

Nie ste u nás prihlásený/á?

Zaregistrujte sa

  • prístup do neverejnej časti webu
  • možnosť sťahovania dokumentov
  • možnosť prispievať do diskusií k odborným článkom
  • zľavy pre členov na rôzne akcie a vybrané produkty
Registrácia >